Atleti opět v Praze

23.02.2014 17:17

Atmosféru atletické haly v Praze na Strahově mohli první den Jarních prázdnin vyzkoušet hned tři závodníci naší školy. Koulaři Marcela Jamborová i Lukáš Kulkus tentokrát nepřekonali své osobní rekordy, ale výkony 7,40 m resp. 8,16 m se jim přiblížili na vzdálenost několika decimetrů. Důležité je, že si mohli opět vyzkoušet originální koulařský kruh a hlavně, že oba překonali základní hranice, které si pro halovou sezónu stanovili - sedm metrů pro Jamborovou a osm metrů pro Kulkuse. V celkovém pořadí byla Jamborová třetí a Kulkus šestý.

Třetí závodnicí byla Lea Zemčíková, která se v Praze představila ve třech disciplínách. Nejlépe se jí vedlo v běhu na 60m, kde si vytvořila osobní rekord 9.94 s. a poprvé se dostala pod deset sekund. Ve výšce předvedla solidních 125 cm (celkově skončila druhá) a pouze v dálce zaostala za svými možnostmi výkonem 328 cm. Všichni tři, stejně jako ostatní naši závodníci, se už nyní začnou připravovat na venkovní sezónu, kde budou mít celkem čtyři vrcholy: okresní a krajské přebory, Májový běh Věstonicemi a věříme, že ti nejlepší se probojují opět na Evropské hry mládeže.

—————

Zpět