Atleti přivezli medaile z krosu, děvčata byla úspěšná na přeboru kraje

22.05.2013 13:20

Z Deblína jsme přivezli 7 medailí

Naše atletické naděje se vydali na dlouhou cestu do Deblína u V.Bítýšky na závody v krosu, které byli úvodním závodem Zajícové ligy Brněnska. Šestičlenná výprava domů přivezla celkem sedm medailí z toho hned tři zlaté. Téměř stovka startujících zaskočila hlavně pořadatele, kteří nezvládli počáteční nápor startujících a soutěž začala s více jak hodinovým zpožděním. Dařilo se nám v úvodní doplňkové disciplíně – hodu medicimbalem. František Rajchl a Michal Štěpánek vyhráli své kategorie a získali první dvě medaile. Úspěšný začátek závodů.

V hlavním závodě, kterým byl krosový běh v nádhérné přírodě deblínského lesa, jsme neměli snadnou pozici. Na startu se sešli závodníci z atletických oddílů Brněnska a tak jsme s napětím očekávali, jaké výkony naši běžci předvedou. Hned v první kategorii ml.přípravek se nám dařilo velmi dobře. Lukáš Sasínek a František Rajchl vyhráli svůj rozběh a celkově to stačilo na druhé a třetí místo. Nikola Klusáková sice vyhrála svůj rozběh, ale v součtu časů to bylo čtvrté místo a tedy nepopulární bramborová medaile. Ve st.přípravce nám udělal velikou radost Lukáš Topolanský, který do cílové rovinky vběhl na čele všech závodníků a nikoho už před sebe nepustil. Byla z toho další zlatá medaile pro ZŠ Dolní Věstonice. Také Karolína Klusáková srdnatě bojovala na trati a odměnou jí byla bronzová medaile na krku po skončení závodů. Poslední náš závodník Michal Štěpánek byl ještě sto metrů před cílem na třetí příčce, ale výborným finišem vybojoval nakonec stříbrnou medaili.

Suma sumárum jsme dovezli domů 3 zalté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Velký úspěch a gratulujeme!!!

Naši žáci se představili na Jihomoravském přeboru v atletice

Břeclavský atletický stadion hostil v letošním roce Přebor Jihomoravského kraje v této královně sportů. Poprvé se mezi soutěžícími objevili i dvě žákyně naší školy. Marcela Jamborová startovala v kouli ml.žákyň a výkonem 7,48 m obsadila šesté místo. K medaili ji chybělo necelého půl metru, ale i tak to byl její osobní rekord. Druhá naše závodnice Lenka Chovancová nejdříve startovala v dálce st.žákyň. V konkurenci 33 závodnic příjemně překvapila, když vybojovala 15.příčku ve svém nejlepším výkonu 431 cm. To je vzdálenost, za kterou se nemusí stydět ani dálkařky specialistky. V kouli pak přidala 12.místo výkonem 7,58 m, což je opět její absolutní maximum.