Atletické střípky

29.05.2015 13:57

V květnu startovali naši atleti na mnoha závodech. Z jejich výsledků vybíráme:

Jenda Tančinec se setkal s olympijským vítězem

Na závodech v Uh.Hradišti nás reprezentoval jediný běžec a to Jan Tančinec. Ten v závodě na 100 metrů skončil na 10. místě, což není špatné umístění vzhledem k tomu, že na startu bylo téměř třicet závodníků. Pro Jendu ale bylo určitě daleko větším zážitkem setkání s olympijským vítězem, mistrem světa a světovým rekordmanem v desetiboji Romanem Šebrlem. Ten se s Jendou vyfotil a popřál mu mnoho dalších sportovních úspěchů.

Za Boltem na Zlatou tretru

Stejně jako loni i letos se naši atleti podívali na Zlatou tretru do Ostravy. Leona Zemčíková a Natálie Jeklová si vyzkoušely atmosféru nového ostravského stadionu. Mohly sledovat skvělou světovou atletiku a fandit našim i zahraničním závodníkům. Největším zážitkem ale určitě byla možnost sledovat nejznámnějšího atleta světa Usaina Bolta. Ten běžel v Ostravě 200 metrů a děvčata měla sedadla přesně u startu, takže si mohla na tohoto velikána světového sportu doslova "sáhnout."

V prvním díle Zajícovy ligy běželi jen V.Zemčíková a J.Tančinec

Na Jarní kros do Přísnotic jsme letos vyslali pouze dva závodníky. Lépe se vedlo Janu Tančincovi, který získal stříbrnou medaili v kategorii minipřípravka. Mezi starší přípravkou startovala Vendulka Zemčíková, která se nezalekla silné konkurence a vybojovala dobré 6.místo. Oba tak získali i hodně bodů do pořadí jednotlivců. V celkovém pořadí družstev skončilo družstvo Hustopečí, kterého členy jsou i naši závodníci, na čtvrtém místě. Naše síla je ale v dráhových závodech, což doufám dokážeme na druhém dílu ligy na stadionu v Ivančicích. Tam už vyšleme silnější výpravu.