Vendula Zemčíková třetí na krajském přeboru

22.01.2016 19:20

Na začátku ledna si mohli vyzkoušet zbrusu nově otevřenou atletickou halu v Ostravě i reprezentantky naší školy sestry Zemčíkovy. Na Přeboru Moravskoslezského kraje se naše děvčata snažila dosáhnout dobrých výkonů, aby se kvalifikovala na Mistrovství Moravy ve vícebojích i jednotlivých disciplínách. Vendula Zemčíková, která ještě celý tento rok bude patřit do kategorie přípravek, se pustila do souboje se soupeřkami o dva roky staršími srdnatě. Ve skoku vysokém dokonce porazila většinu soupeřek a vylepšila si svůj osobní rekord o 6 cm. Výkonem 126 cm vybojovala překvapivě, ale zcela zaslouženě, bronzovou medaili. Také v běhu na 60m si zaběhla osobák a pouze dálka se jí nepovedla podle jejích představ. Nicméně výkon ve výšce ji nominoval na Mistrovství Moravy ml.žákyň. Starší ze sester Leona si vylepšila podle očekávání osobák na 60m př. a poprvé se časem 11.97 s. dostala pod 12 vteřin. I tady ale bylo vidět, že je prostor pro další zlepšení. Její výkony ji nominovaly na Mistrovství Moravy v halovém pětiboji.

—————

Zpět