Běžecké závody v Němčicích, Nikolčicích a Deblíně

15.10.2014 14:01

Naši žáci absolvovali na podzim tři tradiční běžecké závody, ve kterých byli velmi úspěšní a domů přivezli celkem deset medailí z toho dvě zlaté. Obě získala Vendula Zemčíková.

Na 41.ročníku Němčického běhu se představili zejména naši nejmladší závodníci (ti starší byli na exkurzích a divadle v Brně). A byli velmi úspěšní – všichni se vešli do první desítky. Tři z nich vybojovali dokonce i medaili. Zlatou Vendula Zemčíková, stříbrnou Jan Tančinec a bronzovou Václav Rajchl. Na pátém místě skončila Nikola Klusáková, šesté místo vybojovali Karolína Klusáková, František Rajchl a Eliška Rajchlová. V silné konkurenci více jak dvaceti závodníků pak Katka Kucejová doběhla osmá a Radek Malina devátý.

O týden později prověřila už kompletní reprezentaci naší školy náročná trať v Nikolčicích. Zdejší běh v kopcovitém terénu byl pro nás ještě úspěšnější. Zlato z Němčic obhájila Vendula Zemčíková a získala tak cenný běžecký double. Stříbrnou medaili získala její sestra Leona Zemčíková a také Michal Machala (oba v kat. 6.-7.tříd). Pro bronz si doběhla Nikola Klusáková a Ivanka Popovská ze 3.třídy (v jejím případě to vypadá, že nám roste další atletický talent na naší škole). Jen kousek za medailí skončili čtvrtí Jan Tančinec a František Rajchl, pátý Václav Rajchl a překvapivě šestá Katka Kucejová, která ač žákyně šesté třídy startovala se děvčaty z osmé a deváté třídy. To proto, že jsme chtěli poprvé absolvovat i soutěž družstev. A bylo to dobré rozhodnutí. Naši žáci svými výsledky vybojovali ceněné třetí místo.

Do lesního krosu v Deblíně jsme odjížděli se vzpomínkami na úspěšný loňský rok. Letos ale návrat tak radostný nebyl. Získali jsme jen jedinou medaili – stříbrnou – díky Vendule Zemčíkové, která až do posledních metrů bojovala o vítězství. Na náročné trati s těžkým závěrečným výběhem skončili naši závodníci takto: František Rajchl (6.místo), Leona Zemčíková (8.), Kateřina Kucejová (9.), Karolína Klusáková (9.), Nikola Klusáková (10.) a Václav Rajchl (10.).

—————

Zpět