Bruslili jsme ve Vídni

02.12.2016 11:57

V prosinci se vždycky osmáci a deváťáci těší na to, jak pojedou do Vídně na zdejší pověstné vánoční trhy, projdou si slavnostně ozdobené hlavní město našich jižních sousedů a navštíví nějakou zdejší zajímavost. Tento výlet je vždycky také spojen s návštěvou naší partnerské školy Prolingua ve Vídni. Letos si ale žáci naší školy přibalili na cestu i brusle. Ptáte se proč? Protože největší letošní atrakcí byla možnost zabruslit si uprostřed Vídně hned vedle vánočního jarmarku u zdejší radnice (Rathaus platz). 

Do Vídně se v tomto školním roce vypravilo jedenáct žáků a hned po krátkém zastavení v naší partnerské škole jsme vyrazili na brusle. Uprostřed parku bylo nachystáno několik ledových stezek a tak jsme se proháněli mezi stromy. Někdo uměl bruslit velmi dobře a tak nám předváděl své bruslařské schopnosti a nejrůznější krasobruslařské exhibice. Někdo se teprve bruslit učil a tak když se ho zeptají, kde se naučil bruslit, může hrdě odpovědět, že má vídeňskou bruslařskou školu. Že Klárko! :) Výborně bruslily i obě paní učitelky a paní učitelka Kovářová dokonce proháněla i našeho hokejistu Lukáše Topolanského. Prostě jsme si to bruslení užívali.

Po bruslení jsme se ještě chvíli procházeli po vánočním trhu, ochutnali zdejší speciality a nakoupili nějaké dárky. Pak jsme se vrátili do české školy Prolingua. Paní ředitelka Brožová nám nejen připravila oběd, ale také si s námi povídala a zkoušela, jak dobře umíme německy. Ve škole bylo i několik zdejších žáků, které jsme už znali z předchozích návštěv ve Věstonicích.

Později odpoledne jsme vyrazili na trhy u zámku Schönbrunn. Ty mají svou neopakovatelnou kouzelnou atmosféru. Škoda jen, že nebylo trochu tepleji. Studený vítr nás  donutil, abychom se zahřáli teplým vánočním punčem (samozřejmě dětským) a pečenými kaštany. Víte, že jsou docela dobré? A pak už jsme museli vyrazit na cestu domů. Trochu jsme se opozdili, ale zkuste se dostat v tento čas rychle z Vídně? Ty hrozné kolony aut nás zdržely. Ale nakonec jsme šťastně dorazili domů- navíc plni krásných zážitků a vzpomínek.

Podívejte se na fotky jak jsme bruslili ve Vídni

—————

Zpět