"Královská" cesta za pokladem

27.06.2018 15:13
Ke konci školního roku patří tradičně cesta za pokladem. Letos to však byla cesta "královská", na konci které na žáky čekal sám pan král Štěpán. Celou trasu i s úkoly na sedmi stanovištích tentokrát připravili páťáci. Táďa nechal hádat tři opravdu těžké hádanky. U Domči musely děti rozlištit vzkaz psaný morzeovkou, aby věděly, kterým směrem dále pokračovat. Kubík vyzkoušel přesnost střelby z pušky "nervky" na terč a Jeník přesnost hodu do kruhu. Házet papírovými koulemi nebylo tak jednoduché, jak se zdálo. Vzápětí Jožka kontroloval u chlapců počet kliků a u děvčet počet dřepů, který si hodili na hrací kostce. U Terezky z Barušky všechny děti zodpovídaly úkoly. Ty si však musely v okolí nejdříve vyhledat. Vašík zjišťoval, jak pohotové děti budou při vyjmenování všech učitelů naší školy. A Markétka všem zase protáhla těla. Soutěžili ve dvojicích a museli spoléhat jeden na druhého. A už se cesta blížila ke konci. Aby král vydal poklad, musely ještě děti složit "poselství" ze slov, která získávaly za splnění jednotlivých úkolů. A pak už se rozběhly hledat sladkou odměnu. DK

—————

Zpět