Co bude nového ve škole?

22.08.2014 14:58

Jestli si někdo myslí, že se po vydání vysvědčení škola na dva měsíce zavře, ten je na velkém omylu. O prázdninách v ní probíhal čilý pracovní ruch. A co jsme pro naše žáky nachystali za novinky? Pohled na přední stranu školy ukazuje, že v horním patře byla osazena nová okna. Není to jen věc estetická, ale hlavně si od toho slibujeme úsporu energií při vytápění. Chceme v započatém trendu pokračovat i v příštích letech. Další třída se může těšit na nové šatnové skříňky. Znamená to, že všichni žáci, kteří mají třídy v horním patře, si už nebudou muset tahat nahoru své věci a ušetříme i práci paní uklizečce.

Asi největší změnou je zcela nová učebna Regionální historie. Ze dvou dotačních titulů od firem RWE gastorage a Českých lesů a.s. jsme ve spolupráci s Archeologickým ústavem v D.Věstonicích zcela zrekonstruovali jednu ze tříd. Má teď novou podlahu, lavice, židličky, na míru udělané skříně a výstavní vitríny. Ty jsou doplněny i o vitríny na chodbách a u vchodu do budovy. Ve vitrínách jsou vystaveny historické exponáty a informace o historii regionu. Učebna je vybavena interaktivní tabulí, první v naší škole. Kromě hodin dějepisu se zde bude vyučovat i Regionální historie a učebna bude sloužit i vysokoškolákům v rámci přednášek organizovaných Archeologickým ústavem.

Věřím, že novinky ve škole se budou líbit a ocení je nejen děti, ale i rodiče, učitelé a široká veřejnost.

—————

Zpět