Co se děje o prázdninách ve škole

31.07.2013 16:05

Pokud si myslíte, že prázdniny znamenají klid a ve škole nikoho nenajdete, pravda je přesně opačná. O prázdninách se ve škole nejvíc buduje a dělají se zde práce, které není možné za běžného provozu udělat. V letošním roce je toho opravdu hodně.

Díky získaným financím z dotací, od sponzorů a podpoře obecního úřadu v D.Věstonicích jsme se o prázdninách pustili do rekonstrukce sociálních zařízení na hlavní budově. Na naše žáky i ostatní návštěvníky školy tak čeká po prázdninách pěkné a kulturní prostředí i v této oblasti.  Navíc díky novým toaletám a perličům budeme šetřit vodu a tím i  přírodu a tolik nezbytné finance školy.

Zastřešili jsme také pergolu, aby její stín mohla družina využívat při odpoledních činnostech a možná tohoto prostoru budou nyní moci využít žáci např. v hodinách výtvarné výchovy.

Určitě vítanou novinkou budou pro žáky 2.stupně také šatnové skříňky. Díky nim si mohou své věci odložit do uzamykatelných skříněk. Také už nebudou v případě nepříznivého počasí tak znečisťovat chodby v horním patře, což přinese úlevu naší paní uklízečce. V instalaci šatnových skříněk budeme pokračovat i v příštích letech, kdy dojde i na naše nejmenší žáky.

Náš prázdninový výčet chystaných novinek doplníme úpravou chodby ke sborovně, která dostane zcela nový rozměr, opravou „historických“ vitrín na chodbách, drobnými úpravami v učebně výtvarné a hudební výchovy a také instalací nové počítačové a projekční techniky.

Držte nám palce, ať se nám všechno podaří udělat včas a první den nového školního roku je všechno nachystané. Bude to chtít hodně obětavosti nejen od firem, které se na chystaných novinkách podílejí, ale hlavně od všech správních zaměstananců školy. Už dopředu jim za vše děkuji.

—————

Zpět