Čtyři medaile z Nikolčické laťky

23.01.2017 10:21

Jak vypadá úspěšná sportovní výprava ukázali všem naši žáci, kteří se zúčastnili závodů ve skoku vysokém Nikolčická laťka. Na tyto závody odjela čtveřice našich závodníků a domů se vrátili se čtyřmi medailemi. Dvěma zlatými a dvěma stříbrnými. 

Jako první se ve výškařském sektoru představil Jan Tančinec. Tento žák 3.třídy bojoval v kategorii žáků 3.-5.tříd a vedl si velmi dobře. Starších soupeřů se nezalekl a ukázal, že skákat do výšky umí. Překonal laťku ve výšce 105 cm a skončil celkově druhý, ve stejném výkonu jako vítěz. Vypadá to, že nám tady roste další výškařský talent. Ve stejné kategorii děvčat (3.-5.třída) byla Vendula Zemčíková jasnou favoritkou a svou úlohu plnila přesvědčivě. Její soupeřky postupně vypadávaly a ona ještě ani nezačala skákat. Prvním svým pokusem už brala medaili, druhým pak vítězství. Laťku si pak nastavila na 125 cm, překonala ji a v soutěži dál nepokračovala, protože po nemoci šetří se silami. 

Velkým a příjemným překvapením byl František Rajchl, který nepatří mezi typické výškaře, ale všem ukázal, že když člověk bojuje, dokáže hodně. František procházel soutěží bez problémů a postupně mu odpadali soupeři jeden po druhém. Nakonec zůstal jen on a favorizovaný domácí závodník. Ten se ale laťky překvapivě zalekl a třikrát jenom proběhl doskočištěm. František se pokaždé pokoušel laťku zdolat a úplně posledním pokusem se mu to podařilo. Znamenalo nečekanoua o to příjemnější zlatou medaili. Leona Zemčíková měla v malém nikolčickém sektoru hodně těžkou úlohu. Nemohla zde využít svůj dlouhý rozběh a tak ho musela nahradit bojovností. Od začátku bylo jasné, že o vítězství budou bojovat pouze dvě závodnice: Lea a její kamarádka z Březí. Ta byla nakonec o kousíček šťastnější a tak Lea brala stříbro.

Všem čtyřem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Podívejte se na fotky z Nikolčické laťky 

—————

Zpět