Den otevřených dveří na MěÚ Hustopeče

25.05.2018 08:55

Dne 23. května jsme navštívili Městský úřad v Hustopečích. Zde nás již očekávala paní Potůčková, která nás po celé dopoledne provázela. Nejdříve jsme si prohlédli obřadní síň. Někteří z nás si vyzkoušeli starostovskou medaili, ale svatební obřad jsme se styděli si vyzkoušet. Poté nás již očekávala paní starostka Hana Potměšilová. Seděli jsme v její kanceláři kolem stolu jako "městská rada" a poslouchali. Paní starostka nám řekla spoustu nových informací. Při odchodu nás z nich vyzkoušela a odměnila drobnými dárečky. Pak jsme šli s paní Potůčkovou na městskou věž. Vystoupali jsme až úplně nahoru. Byl odtud krásný rozhled na náměstí i skoro celé Hustopeče. Následovala návštěva matriky a oddělení cestovních dokladů a občanských průkazů. V Domě U Synků jsme šli do muzea na výstavu 2. světové války a potom jsme sestoupili do městského vinného sklepa. Tam nám zaměstnankyně Turistického informačního centra připravila zkoušku natahování koštýřem. Na závěr jsme se přesunuli znovu do budovy "staré pošty", kde jsme navštívili Policii města Hustupeče. Pan policista nám vyprávěl o své práci. Následně nám ukázal zbraně a různé pomůcky, které jim při práci pomáhají. Všichni jsme byli z policie nadšeni. Ale ostatní věci se nám též líbili.

Napsali: Jakub Havlíček, Markétka Pavlíčková, Josef Vaškovič z 5. třídy

—————

Zpět