Den otevřených dveří pro MŠ

26.01.2014 10:26

Dospělým právě začal „nový“ kalendářní rok a dětem se blíží „nový“ krok do života – škola. A protože tu bude co nevidět ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY, otevřely se jako každoročně i letos malým předškoláčkům  dveře naší školy. Než se sjely všechny děti z MŠ Pavlov, Horní Věstonice a Strachotín, čekaly na sebe navzájem v družince, popíjely čaj a svačily. Paní učitelky pěkně odpočívaly u kafíčka, vždyť mají tak málo klidných chvilek!  A my jsme se dali honem do práce! Začali jsme prací v keramice. Nejenom, že je pro naši školu typická, ale máme ji všichni moc rádi. Pak jsme zaměstnali naše tělíčka. A věřte, že jsme po chvilce odkládali svetříky i mikinky. Balón vyhodit – chytit, vyhodit – tlesknout a chytit, skákat s ním jako klokánek, držet rovnováhu jako čáp, kopat do branky, házet na koš, skákat v pytli, plazit se jako žížala anebo „hadice“, zdolávat kladinku  … Na závěr na nás čekal klavír. Pan učitel hrál, my jsme zpívali sborově i sólově a pak … jsme taky hráli! S panem učitelem nebo to odvážní zkusili sami. Trošku jsme si odpočinuli, občerstvili se a čekala nás milá závěrečná práce. Ozdobili a seskládali jsme si papírové krabičky, do nich jsme si uložili drobné dárečky, které pro nás připravili starší žáci. Někteří z nás byli tak šikovní, že všechno zvládli na jedničku a v budoucí první třídě je zajímali už opravdové školácké věci.  Tak ahoj děti! Těšíme se na vás i vaše rodiče v úterý 4. února ve 14.00 hod. DK

—————

Zpět