Den otevřených dveří pro MŠ

22.01.2015 16:42

Ve čtvrtek 22. ledna nás navštívily děti z mateřských školek, na které jsme se již velmi těšili. Protože z nich brzy budou prvňáčci, připravili jsme jim malé sovičky - symboly moudrosti. Dárečky předali žáci z 1. stupně a malí předškoláčci si mohli vyzkoušet, jaké to je "sedět ve školních lavicích" a plnit na plátně první "úkoly". Práce pokračovala ne slovem ale zpěvem. Děti z MŠ pojmenovávaly písničky, ty správné podle obrázků zpívaly nebo v nich opravovaly popletená slova. Nejšikovnější získaly obrázkový bodík, všichni ale malou sladkou odměnu. Následovala prohlídka školy. Děti dosud pracovaly v 1. třídě u KRTEČKA. Nahlédly tedy do druhé třídy STATEČNÝCH LOVCŮ na Mamutíka a do třetí třídy INDIÁNSKÉ na rybu z Havaje. Na 2. stupni se v přírodovědné třídě seznámily s kostlivcem "Pepou" a odvážní mu dokonce podali ruku. Sedmáky v učebně regionální historie sice vyrušily z dějepisu, ale oni byli moc hodní a připravili mrňouskům lehoučké úkoly. Domalovat obrázky pro ně byla opravdu legrace, překvapilo je však, co interaktivní tabule umí a jak s ní pracují při výuce velčáci. V počítačové třídě se děti z MŠ zdržely jen krátce, protože je čekalo to nejdůležitější. Všimly si totiž, že u každé třídy visí keramický mamut a ve třídě keramická Venuše. A práce s keramickou hlínou je v naší škole v Dolních Věstonicích velmi oblíbená. A tak se vydaly si z keramické hlíny něco na památku vyrobit. A byly moooc šikovní. Času bylo málo a velmi brzy se naplnil. Přejeme všem budoucím prvňáčkům veselý a příjemný poslední půlrok v mateřské školičce a těšíme se v září "na shledanou"! DK

—————

Zpět