Dílničky pro MŠ

22.01.2016 19:10

V návaznosti na Den otevřených dveří pro MŠ, kdy škola otevřela "svoje dveře" pro všechny děti z mateřských školiček ale především pro jejich rodiče či blízké příbuzné, pokračovala spolupráce naší základní školy s MŠ zábavným dopolednem Dílničky pro MŠ. Sjelo se k nám 25 předškoláků ze Strachotína, Horních Věstonic a Pavlova. Děti tradičně tvořily v keramické dílně, vyzkoušely samy sebe i pana učitele v hudebně, zazpívaly si i trošku zatančily a na závěr protáhly tělíčka a zasoutěžily v tělocvičně. Odpočinková stanice - jejich budoucí první třída - jim se svým krtečkem nabídla sladké občerstvení a chvíli odpočinku, rovněž malé překvapení v podobě sněhuláčků vlastnoručně vyrobené a předané hodnými páťáky, kteří během dopoledne předškoláčky doprovázeli a pomáhali jim. Některé děti se prošly po škole a nakoukly do výuky, aby pozdravily své "velké" sourozence. A tak zjistily, že strach ze školy vlastně vůbec nemusely mít. Takže? Hurááá do školy! A my se již těšíme na novou šikovnou první třídu v září 2016. DK

—————

Zpět