Dílničky pro MŠ

09.03.2018 12:44
V úterý 7. března jsme se opět těšili na setkání s našimi budoucími žáky. Přijely děti z MŠ z Pavlova, Horních a Dolních Věstonic i ze Strachotína. Všichni si to užívali v tělovýchovné chvilce s paní učitelkou Z. Hrabcovou, které pomáhala děvčata ze 4. a 5. třídy, u klavíru s paní učitelkou J. Týmal-Valouškovou a v keramické dílně s paní učitelkou I. Maderovou a D. Knápkovou. Šestnáct dětí se v tělocvičně rozdělilo na 3 družstva. Vyzkoušely si přeskoky laviček, házení míčem a skákání na trampolíně. Plno legrace si užily při hrách s barevným padákem - vytvářely mořské vlny, schovávaly se pod medúzu a pinkaly s míčem. Určitě přijdou příští rok do 1. třídy dobří sportovci. V hudebně se děti představovaly vyťukáváním rytmu na ozvučná dřívka, poznávaly písničky i pohádky podle melodie, opravovaly chybu v písničce a hrály židličkovanou. V keramické dílně si báječně poradily s hlínou a vytvořily nápadité a originální obličeje. To však byla z keramického tvoření pouze polovina práce. Děti se tedy velmi těší, až svoje "tvářičky" obdrží již barevné, s glazúrou. Ledová čokoláda, ovocné pitíčko, dáreček od kočičky (vyrobily děti s paní učitelkou D. Zvěřinovou) a nakažlivá dobrá nálada příjemně doplnily skoro dvě společné hodiny. Prohlédněte si fotografie v naší fotogalerii (foto paní učitelka I. Šilinková). Brzy na shledanou a ahoj! DK

—————

Zpět