Dívky hrály krajské finále

08.02.2019 11:18

Ve čtvrtek 7. února nás  odjelo družstvo dívek z prvního stupně naší školy jako vítěz okresního kola reprezentovat do krajského finále florbalové celostátní soutěže. Turnaj se hrál ve velké sportovní hale v Brně Bohunicích za účasti sedmi družstev ze všech okresů jihomoravského kraje.

V prvním utkání se děvčata rozkoukávala  ve velké hale, ale brzy si zvykla a se soupeřkami z brněnské školy celý zápas sváděla vyrovnaný souboj. Tomu odpovídal i konečný výsledek. Holky byly smutné z porážky 2:4, ale za svůj výkon se rozhodně nemusely stydět. Obě naše branky vstřelila Lucka Nekvasilová.

Do druhého utkání proti škole z Vyškova se děvčata hecovala a čekal se opět vyrovnaný souboj. Ten se také celých 12 minut na hřišti odehrával. Šťastnější však byly opět soupeřky, jimž se podařilo vstřelit nám jediný gól a ten rozhodl o nejtěsnější porážce našeho družstva 0:1. Ve tváři holek bylo vidět zklamání. Bohužel děvčatům se nepodařilo za celý zápas trefit branku soupeřek a tak platilo, že kdo nedá gól, nemůže vyhrát.

Do posledního utkání ve skupině se holkám nenastupovalo moc příjemně, neboť družstvo z Dolních Bojanovic porazilo Brno 9:0 a Vyškov 6:0. Naše porážka se nedala odvrátit, bylo jen otázkou skóre, kolik branek nám favorit celého turnaje uštědří. Holky se snažily a závěrečný stav 0:8 v náš neprospěch nám uzavřel další cestu turnajem, neboť do dalších kol postupovala první dvě družstva ze skupin.

Naše družstvo tvořilo šest čtvrťaček a jen jedna páťačka a holky mají tedy  získanou zkušenost pro další ročník. Slíbily si, že párkrát zajdou trénovat do větší tělocvičny do Pavlova, kde mají i florbalové mantinely, aby se na příští ročník ještě lépe připravily. Za letošní ročník a historicky první postup školy do krajského kola zaslouží velkou pochvalu. V brance měla svou premiéru Saša Tomková a rozhodně předvedla výborný výkon. Na hřišti se vystřídalo šest hráček – Nela Skočková, Anička Havlíčková, Lucka Nekvasilová, Amálka Hrnčířová, Sára Stehlíková a Terezka Kostková a všechny odvedly bojovné výkony a výborně reprezentovaly naši školu.

Velké poděkování patří i panu Havlíčkovi a manželům Skočkovým, kteří nás do Brna odvezli auty a ušetřili nám spousty času, který bychom strávili cestováním autobusem,vlakem a tramvají. Po celou dobu turnaje rovněž podporovali holky a byli součástí našeho týmu.

PP

 

 

—————

Zpět