Družina ve VIDA centru

22.05.2017 11:23

V sobotu jsme s devatenácti dětmi z naší  družiny prožili zábavné chvíle ve Vida centru v Brně. Na nemalé ploše je umístěno mnoho exponátů, které dětem přibližují vědu hravou formou. Děti se po příchodu do  haly rozprchly a s nadšením procházely celou interaktivní výstavu několik hodin. Prohlížely motýly pod mikroskopem, vyráběly gejzíry a tornáda, zakusily zemětřesení, vyzkoušely kouzla optiky nebo fotily svůj vlastní stín. Objevovaly stále nová stanoviště. V divadle vědy pak byly děti svědky zábavných pokusů s tekutým dusíkem, kdy jim vyrobili před očima Šmoulí zmrzlinu.

Krásně natočený 3D film o čimánkovi a odvážném stepním křečkovi si malí diváci užili s napětím. Před odjezdem domů si ještě nakoupili pár drobností na památku a nechybělo ani focení, tak se podívejte, jak nás to bavilo ve vědeckém zábavním centru VIDA! L.Kovaříková

—————

Zpět