Dvě medaile z Břeclavské laťky

05.04.2018 21:07

Stoprocentní medailovou bilanci jsme zaznamenali na jubilejním 40. ročníku Břeclavské laťky. Obě naše závodnice se prosadily mezi nejlepšími výškařkami okresu a přivezly domů stříbrnou a bronzovou medaili. Závodu se zúčastnilo celkem 14 škol z okresu Břeclav a sportovního gymnázia z Nového města n.Moravě.

Vendula Zemčíková patřila mezi favoritky soutěže mladších žákyň. V boji o zlato však narazila na nejlepší českou výškařku své kategorie Dvořáčkovou ze sportovního gymnázia NMM. V sezóně ji už čtyřikrát porazila, ale tentokrát se karta obrátila a Vendula po velkém boji prohrála a získala stříbro za výkon 148 cm. Velmi překvapila Karolína Kluskáková mezi dorostenkami. První start v této věkové kategorii přeměnila v bronzovou medaili za výborný výkon 145 cm. Přitom o stříbro přišla až v rozeskakování. Výkon obou těchto žákyň dává větší naději na dobré umístění naší školy v atletických soutěžích družstev.

Podívejte se na naše úspěšná děvčata

—————

Zpět