Dvě stříbra ze závodů v Brně

25.04.2016 21:39

Dva naši žáci se o víkendu zúčastnili závodu v Brně pod názvem Morenda Kooperativa junior mítink. A nevraceli se domů s prázdnou. Jak Jan Tančinec, tak Vendula Zemčíková vybojovali stříbrné medaile.

Oba dva se představili ve třech disciplínách. Jendovi se nejvíce dařilo v běhu na 800 metrů, kdy se hned od začátku dostal na první místo a s náskokem vedl. Teprve dvě stovky metrů před cílem se k němu přiblížil jeden z jeho soupeřů a chtěl ho předběhnout. Jenda zařadil vyšší rychlost a znovu mu utekl, ale padesát metrů před cílem ho jeho soupeř znovu dohnal a oba běželi vedle sebe a rvali se o vítězství. O tom nakonec musela rozhodnout až cílová kamera. Bohužel Jenda prohrál o pouhé čtyři setiny sekundy. Velmi dobře si vedl v dálce, kde skončil na 8.místě za výkon 308 cm a také v běhu na 60 m, kde skončil na 15.místě v novém osobním rekordu 10,95 s. Nutno ale podotknout, že závodil s chlapci o rok staršími.

Vendula Zemčíková patřila mezi největší favoritky ve skoku vysokém. Svou úlohu splnila i když ona sama byla trochu nespokojená, že skončila až druhá za výkon 130 cm. Také ona si vedla dobře i v dalších disciplínách. V dálce byla šestá za kvalitních 382 cm (letos nejvíce) a v běhu na 60 metrů vyhrála svůj rozběh a celkově byla mezi šedesáti závodnicemi na pěkném dvanáctém místě.

Podívejte se na fotky ze stupňů vítězů

 
 
 

—————

Zpět