E.O.N. Truck

11.03.2016 13:52
Během středy a čtvrtka probíhal na naší škole výukový program energetické společnosti EON. První den projektu byl věnován žákům 2. stupně. Ve dvou skupinách (6.+7.tř. a 8.+9.tř.) se seznamovali zejména s možností šetření energie v domácnosti, energetických a ekologických problémech na Zemi s ohledem do budoucnosti a naučili se vyhodnocovat možné úspory el. energie. Nechyběly ani praktické ukázky. Asi nejvíce se líbila regulace laserového paprsku pomocí zrcátek nebo první pomoc při zasažení el. proudem s možností vyzkoušet si masáž srdce. Žákům 6. a 7. tříd bude tento projekt připomínat metr vysoký papírový robot, kterého si mohli složit a vystavit ve svých třídách. Ostatním žákům pak drobné dárky s tematikou šetření energie. Druhý den projektu byl naopak věnován žákům 1. stupně. Prvňáčci ve svém programu KOUZELNÍCI opravdu čarovali se statickou elektřinou a stejně jako UFOUNCI ze 2. a 3. třídy zjišťovali, jak se dá v domácnosti šetřit a jak se v blízkosti elektrických spotřebičů chovat. Na závěr obdrželi sportovní tašku se zápisníkem a propiskou.  Výukový program pro 4. a 5. třídu zněl AGENTI. Lektoři si děti opět rozdělili do dvou skupin a po zhlédnutí videa zadávali úkoly. Děti musely vyplnit psychotest, vymyslet si vtipný pokřik, pomalovat obličej spolužákovi, najít v domě místa, kde uniká energie a zapojit elektrický obvod se správnou baterií. Podminku - získat 37 bodů - splnili všichny a byli odměněni batohem a tričkem. DK

—————

Zpět