Evropské atletické hry dětí

13.09.2013 14:05

 

Největší setkání atletů v žákovských kategoriích jsou každoročně Evropské atletické hry dětí v Brně. Letos poprvé se na tuto vrcholnou akci probojovali i tři závodníci z naší školy. V dresu oddílu SK Atletika Hustopeče (jehož jsou naši žáci členy) se na stadiónu VUT Brno představila trojice Marcela Jamborová (koule), Lenka Chovancová (koule) a Michal Štěpánek (150m, dálka, míček).

Slavnostního zahájení v pondělí večer se za Dolní Věstonice zúčastnila Marcela Jamborová. Slavnostní zahájení her připomínalo malou olympiádu. S cedulkami označujícími státy a atletické oddíly šli po oválu zástupci všech výprav. Her se zúčastnilo více jak jednáct stovek závodníků z 11 zemí Evropy. Závěr slavnostního večera pak obstaral ohňostroj.

Druhý den se naši závodníci představili i na modrém oválu stadionu. Na nějaká přední umístění jsme letos ještě nemohli pomýšlet, ale i tak se naši závodníci neztratili. Nejlepšího výsledku dosáhly obě koulařky, kdy Marcela Jamborová (nejmladší účastník závodu) skončila na 19.místě v osobním rekordu 6,79 m. Lenka Chovancová pak byla ještě o tři příčky lépe na 16.místě za výkon 7,61 m. Škoda, že při posledním pokusu, který by za osmi metry, se neudržela v kruhu. Znamenalo by to umístění mezi elitní desítkou. Michal měl velmi těžkou úlohu prosadit se v konkurenci šesti desítek nejlepších závodníků. Nejvíce se mu dařilo v míčku, kde skončila na pěkném 32.místě.

Podívejte se na fotky.

—————

Zpět