Fotbalový turnaj - 6. ročník

28.06.2018 09:53
6. ročník fotbalového turnaje základních škol

   Pět ročníků fotbalového turnaje pro školy z Nikolčic, Velkých Němčic a domácích Dolních Věstonic pořádala naše škola pod záštitou senátora pana Jana Hajdy. Ten letošní bohužel už jen jako památku na pana senátora, neboť Ing. Hajda začátkem letošního roku zemřel.Na  jeho náklonnost mládeži a celému našemu regionu vzpomněli všichni účastníci v úvodu turnaje.

   A potom se hned od úvodu odehrávaly líté souboje na fotbalovém hřišti ve Strachotíně. V turnaji v minifotbale hrála proti sobě družstva zmíněných škol systémem každý s každým v kategorii dívek i chlapců.

   Naši chlapci ze šesté až deváté třídy byli posíleni Lukášem Topolanským, který v deváté třídě válel hokej v extralize mladšího dorostu HC Havířov a v prvním utkání jen těsně podlehli škole z Velkých Němčic 0:1, když nedokázali proměnit několik slibných šancí a byli velmi vyrovnaným soupeřem. Ve svém druhém utkání v přemíře skórovat se vrhli do útočení, zapomínali na důslednou obranu a hráči Nikolčic naše chyby trestali. Nakonec jsme odešli s porážkou 0:5, nicméně šancí na vstřelení gólů jsme měli stejně jako soupeř. Rozhodla větší zkušenost nikolčických střelců. Nikolčice zvítězili v turnaji před Velkými Němčicemi a naši chlapci skončili třetí. Nastoupili v sestavě: A. Čáp, P. Maňák, L. Topolanský, V. Kostka, M. Topolanský, F. Rajchl, M. Pavlíček. Ve družstvu byli i sedmák R. Topolanský a šesťáci D. Balog, D. Skoček a M. Semerák, ale při pohledu na urostlé deváťáky soupeřů a celkem tvrdý fotbal jsme je do hry raději nepouštěli a šetřili je na další ročníky.

   Mnohem lépe se pro naši školu začal vyvíjet turnaj dívek.  V prvém utkání spolu remízovala družstva Nikolčic a Velkých Němčic 2:2. Naše děvčata  sehrála první zápas proti Velkým Němčicím. V utkání se střídalo hokejovým způsobem a nám se střídání vyplatilo. A. Schneiderová byla na hřišti několik chvilek a dostala se k míči ve střelecké pozici. Tuto dokázala perfektně využít a slavili jsme vedení 1:0. V utkání jsme měli herní převahu a když vstřelila M. Kovářová druhou branku, cítili jsme velkou příležitost na vítězství. V poločasové přestávce se domluvila taktika zajištěné obrany a brejkových protiútoků a ta nakonec slavila úspěch. Obrana pracovala výborně, několika zákroky tým podržela i brankářka V. Prágerová a i když jsme již žádnou další šanci nevyužili, vítězství jsme uhájili. Ve druhém utkání proti Nikolčicím to byl od počátku vyrovnaný souboj se šancemi před oběma brankami, ale výborný výkon předvedly brankářky a střelkyním se lepila smůla na kopačky. Utkání skončilo bezbrankovou remízou a v našem týmu vypukla nesmírná radost, neboť poprvé v historii se Dolním Věstonicím podařilo zvítězit v turnaji. Druhé místo obsadily Nikolčice a třetí Velké Němčice. O tento úspěch se zasloužily dívky v sestavě: V. Prágerová, K. Kucejová, M. Kovářová, K. Klusáková, N. Klusáková, K. Bezděková, V. Martincová, L. Michnová, A. Schneiderová a E. Machalová. Děvčatům k vítězství gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Napsal: P. Pláteník


—————

Zpět