František Rajchl krajským přeborníkem

17.05.2017 13:21

Žák naší školy František Rajchl dosáhl na Přeboru Jihomoravského kraje skvělého úspěchu, když se stal přeborníkem kraje ve vrhu koulí. Na těchto závodech se dařilo i dalším našim závodníkům Vendule Zemčíkové, Adéle Schneiderové, Vanese Martincové a Nikole Klusákové.

Na Přebor Jihomoravského kraje se z naší školy vypravila pětičlenná skupina atletů, kteří chtěli navázat na medailové úspěchy z minulého roku. A to se jim povedlo na jedničku. František Rajchl po třech zlatých z okresního přeboru patřil mezi favority i na přeboru kraje. Ve vrhu koulí neměl konkurenci, když vyhrál s obrovským náskokem více jak jeden metr. Jeho zlatý pokus měřil 10,72 m a byl to zároveň i jeho osobní rekord. Škoda, že současně s koulí probíhala i soutěž dálkařů, což znamenalo, že František musel některé pokusy vynechat a nebo přebíhat z jednoho sektoru do druhého. nakonec to bylo velmi solidní 10.místo za výkon 4,29 m. Ve své třetí disciplíně potvrdil František, že patří mezi nejrychlejší ml.žáky kraje, když v rozběhu zaběhl čas 8,52 s. a vyrovnal si svůj osobák. Postoupil do finále a tam obsadil skvělé 5.místo.

Vendula Zemčíková patří mezi nejlepší výškařky kraje a tak se očekával velký souboj o medaile. A skutečně tomu tak bylo. Vendulka skákala velmi dobře a vytvořila si i nový osobní rekord 146 cm. Bohužel opět to na medaili nestačilo. Ta ji utekla jen o pokusy. Stejný výkon jako ona zaznamenala i druhá a třetí závodnice pořadí. Možná útok na medaili vyjde na Mistrovství Moravy na podzim. Že je Vendula ve výborné formě potvrdila i v dálkařském sektoru, když poprvé v životě skočila přes čtyři metry a výkonem 4,22 m se umístila na 14.místě. Poslední disciplínou byl běh na 800 m. Vendulka ho běžela podruhé v životě a opět se zlepšila na skvělých 2:47,84 min., což znamenalo celkové 11.místo.

Dobrý výkon podala i Adéla Schneiderová v kouli, kde skončila je 3 centimetry od finále. I tak je 9.místo a výkon 8,04 m velmi dobrým výsledkem. Vanesa Martincová startovala po lehkém zranění na poslední chvíli a vůbec nezklamala. Zejména v běhu na 300 m a v dálce zaznamenala výkony na hranici svých možností a v silné konkurenci obsadila 20. resp. 24. místo. Poslední účastnicí Krajského přeboru byla Nikola Klusáková. Té se nejvéíce dařilo v běhu na 150 m kde skončila celkově na 27.místě.

Naši atleti opět skvěle reprezentovali naši školu a my jim gratulujeme !!! 

—————

Zpět