Historický úspěch na okresních přeborech

12.05.2017 10:25

Vpravdě historický zápis předvedli žáci naší školy na okresních přeborech v atletice. Ziskem 7 zlatých, 2 stříbrných a 2 bronzových medailí se zařadili hned za obě největší břeclavské školy a předčili tak mnohem větší súportovně založené školy. Potěšující je i fakt, že k šesti medailistům se výbornými výkony a často finálovými umístěními přidali i další naši žáci.

Nejvíce se na břeclavském stadionu dařilo Františkovi Rajchlovi, který získal tři zlaté medaile. František nenašel přemožitela v kouli, kde zvítězil výborným výkonem 10,40 m; v běhu na 60 m (8,52 s) a skoku dalekém (4,56 m). František tak ukázal, že v něm roste další výrazný sportovní talent naší školy. Čtyři medaile získala naše dorostenka Leona Zemčíková, která vyhrála oštěp v novém osobním rekordu 24,90 m a ve skoku vysokém (1,40 m). K těmto zlatým medailím přidala Lea i další dvě stříbra. V běhu na 300 m (51,05 s.) a ve skoku dalekém (4,15 m). Lea tedy opět prokázala, že je naše stálice a na medaile od ní se můžeme spolehnout. Stejně jako na medaili od její sestry Venduly Zemčíkové. Ta opět nenašla soupeřku ve skoku vysokém, kde zvítězila výkonem 1,37 m a poté se neúspěšně pokoušela o nový osobní rekord 1,46 m. Snad ji to vyjde na Přeboru Jihomoravského kraje. Poslední překvapivpou zlatou medaili získala Klára Bezděková v běhu na 800 m dorostenek. Dvě bronzové medaile pak do naší školní sbírky přidali vrhači. Jakub Kalců překvapil výbornými výkony ve vrhačských disciplínách. Jeho bronzový výkon v oštěpu byl dlouhý 31,09 m. Adéla Schneiderová pak získala bronzovou medaili ve vrhu koulí za výkon 8,68 m.

Z těch, co na medaili nedosáhli, jmenujme alespoň některé, kterým k medaili chyběl jen kousíček. Natálie Jablonická (4.místo, koule, ml.žákyně), Topolanský Robert (5.místo, koule a 9.místo, kriket,ml.žáci), Zvěřina Kamil (5.místo, koule, dorostenci), Sasínek lukáš (6.místo, dálka, ml.žáci), Malíšková Jitka (6.místo, běh 60m, dorostenky), Martincová Vanesa (8.místo, dálka a 8.místo běh 800m, ml.žákyně), Machala michal (9.místo, dálka, dorostenci), Prágerová Veronika (9.místo, koule, st.žákyně) a Michnová Lucie (10.místo, běh 800 m, ml.žákyně).

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 
 
 

—————

Zpět