Hlas naší školy 2015

01.06.2015 18:02

V pátek 29.5. se uskutečnilo finále soutěže HLAS NAŠÍ ŠKOLY 2015 v kulturním sále v Dolních Věstonicích. Tomuto finále předcházelo školní kolo, které se konalo v dubnu. Tři nejlepší (Hemzová Kristýna, Panchártková Aneta a Sasínek Lukáš) se utkali v klání o nejkrásnější hlas a pěvecký přednes. Předvedli opravdu záviděníhodné výkony, ale zvítězit mohl pouze jeden ze soutěžících. Výborné publikum nakonec svými hlasy na vítězné místo dosadilo Lukáše Sasínka, který vystoupil s písní "A co bylo dál?" a naprosto zaslouženě si užije hlavní cenu - celodenní vstup do Aqualandu Moravia. Ostatní zpěváčci z naší školy ale také nezaháleli a vytvořili krásnou atmosféru v sále zpěvem šesti písní, které jsme zpívali v průběhu tohoto pololetí v hodinách hudební výchovy. Zazněly písně z pohádek (Slyším své srdce bít; Co s touhle šťastnou chvílí), současná česká populární tvorba (Mimorealita, Cesta), ale i  slovenská Kristýnka iba spí nebo legendární Včera/Yesterday od Beatles. Ne každý se odváží stát na podiu a zpívat publiku, proto bych ráda poděkovala i těm, kteří pro nás připravili fotokoutek, prezentace k písním,
zajistili ozvučení a další důležité detaily. Všem zúčastněným patří pochvala, díky nim jsme prožili krásnou hudební hodinku a odnesli si vzpomínky, které čas jen tak neodvane. Mgr. Jana Týmal Valoušková


—————

Zpět