Holky a kluci v akci III

15.11.2016 14:28

Kluci a holky v akci III. 

 

                                             STŘECHA  Z  BEBE  SEŠENEK                                             

 

1 balení

Bebe kakaové

4 polévková lžíce

Cukr krupice

1 polévková lžíce

Máslo čerstvé

1 balení

Sušenky BeBe světlé jemné

350 g

Tvaroh měkký

150 g

Zakysaná smetana

200 g

Čokoláda hořká

1 ks

Banány

 

 

Střecha z bebe sušenek postup přípravy receptu:

1

Nejdříve v míse smícháme tvaroh, zakysanou smetanu a cukr.

2

Na pracovní stůl rozložíme plát alobalu. Na připravený alobal klademe bebe sušenky: Jedna řada sušenek světlých, druhá řada tmavých a třetí řada opět světlých sušenek. Kolik sušenek použijeme v řadě, závisí především na tom, jak dlouhou střechu chceme mít.

3

Sušenky potřeme tenkou vrstvou směsi v misce. Poté na řadu světlých sušenek klademe tmavé sušenky a na řadu tmavých sušenek sušenky světlé.

4

Sušenky potřeme další, tentokrát o dost silnější, vrstvou připravené směsi. Přičemž na prostřední řadu dáme více směsi. Oloupaný banán položíme na prostřední řadu sušenek se směsí. Krajní sušenky pomocí alobalu zvedneme tak, aby dezert připomínal střechu. Celý dezert potřeme zbylou směsí a polijeme rozehřátou čokoládou smíchanou s trochou másla.

5

Střechu necháme nejlépe přes noc v chladu a poté střechu servírujeme nakrájené na cca 2 cm široké plátky.

 

—————

Zpět