Holky a kluci v akci IV

15.11.2016 14:29

Kluci a holky v akci  IV

 

                 ROLÁDKY  Z  TOUSTOVÉHO  CHLEBA

 

Suroviny

Toustový chléb světlý nebo tmavý. Na potření např.: pomazánkové máslo bez příchuti nebo s příchutí měkký tvaroh tavený sýr pesto ajvar majonéza N&aa cute;plně příklady: plátky šunky plátky sýra Nakrájené na hranolky: broskve jahody jablka paprika rajčata kyselé okurky listový salát krabí tyčinky vejce na tvrdo... Na ozdobu například sekané bylink y: petrželka máta rozmarýn (vařená sekaná vejce, různá semínka a oříšky)

Postup přípravy receptu

  1. Na sladké roládky se více hodí světlý chléb, na slané ten tmavý. Toustovým plátkům odkrojíme kůrku a na pevné podložce (prkénko) s potravinovou fólií každý plátek rozválíme válečkem na placičku. Chléb tím zhutní.
  2. Potřeme zvolenou pomazánkou (jen tenkou vrstvičku a pokud vrstvíme více náplní na sebe, je lépe každou náplň potřít znovu), poklademe náplní, zatočíme každý plátek zvlášť, potřeme i svrchu a obalíme ve zvoleném zdobení.
  3. Dáme vychladit. Můžeme ještě překrojit na menší kousky - sousta. Výborné jako pohoštění.
  4. Příklad:
  5. 1) ochucené pomazánkové máslo, list salátu, plátek šunky.
  6. 2) ajvar, pečené plátky lilku, sušené rajče z nálevu.
  7. 3) sladký tvaroh, ovoce, doplnit zmrzlinou.
  8. 4) pesto s majonézou, krabí tyčinka.
  9. 5) brusinky a hranolek sýra Brie. Sami jistě vytvoříte spoustu svých kombinací.

 

—————

Zpět