Holky a kluci v akci

03.10.2016 22:25

                      
HOLKY A KLUCI  V AKCI "
JABLÍČKOVÁ   RYCHLOVKA" 

 • Suroviny 
 • 1 kg jablek
 • 6 dl vody
 • 15 dg cukru
 • 2 sáčky
  /80g/ vanilkového pudinku od Oetkera
 • 1/2 lžičky skořice
 • 2 lžíce rumu
 • šťáva z citronu
 • 2 balení hranatých sušenek BEBE
 • 2 šlehačky
 • kakao na posypání nebo nastrouhaná čokoláda

Postup přípravy receptu

1.Opraná,oloupaná a nastrouhaná jablíčka dáme svařit s vodou asi na 5 minut, aby trochu změkla. Pudinky smícháme s 12 lžícemi vody apřidáme do jablíček, přidáme skořici, rum a šťávu z citronu. Mícháme a povaříme do zhoustnutí.

2.Na malý plech naskládáme řadu sušenek, na ní dáme ještě teplou směs jablíček, dáme další vrstvu sušenek a zase vrstvu jablíček a nakonec řadu sušenek. Záleží na velikosti plechu. Lehce polijeme rumem a potřeme ušlehanou šlehačkou, posypeme kakaem nebo nastrouhanou čokoládou.

3.Dáme vychladit do lednice, nejlépe pár hodin.

Poznámka

Kdo nechce přidat rum do jablíček může přidat meruňkovou marmeládu pro lepší chuť.


—————

Zpět