Hrajeme o "Šachového krále"

11.11.2016 12:41

  Ve škole hrajeme o „Šachového krále“

 

   Když jsem obcházel třídy s dotazem, jestli někdo hraje šachy a chce si zahrát o přeborníka školy, byl jsem mile překvapen zájmem žáků o tuto královskou hru. Kladný přínos šachové hry, zejména pro rozvoj logického myšlení, ale i rozvahy, soustředění a v neposlední míře i ukázněnosti a smyslu pro „fair play“, zařazují tuto hru rozhodně mezi vhodné doplňkové činnosti dětí.

   Během týdne se nad šachovnicí vystřídalo celkem patnáct hráčů 2.-7. tříd. V nejmladší kategorii 2. a 3. tříd to byli Matouš Jandek, Tereza Skočíková, Ondra Kovařík, Jan Tančinec, Anička Havlíčková a Katka Stuchlíková. Nejlépe si vedl J. Tančinec, který dokázal zvítězit ve třech partiích. Jen o půl bodu méně získali O. Kovařík a A. Havlíčková.

   V kategorii 4. – 5. tříd se mezi sebou utkali Josef Vaškovič, Jan Janča, Dominik Machala, Václav Rajchl a Jakub Havlíček. Chlapci byli velmi vyrovnaní a nejlépe si vedla dvojice J. Vaškovič a J. Havlíček, těsně za nimi skončil V. Rajchl.

 V kategorii 6. - 7. tříd se sešli nad šachovnicemi Radek Hlávka, Broněk Palůch, František Rajchl a Michal Pavlíček. Vítězně vyšel ze souboje F. Rajchl následován B. Palůchem a R. Hlávkou.

   Zbývá ještě sehrát utkání nejstarší kategorie, kam jsou přihlášeni Vít Kostka a Kamil Zvěřina z osmé třídy. Následně se podle časových možností uskuteční pro nejlepší několik tréninkových setkání a potom mohou naši školu reprezentovat v okresním kole Přeboru škol v šachu, které se uskuteční 29. listopadu v Břeclavi.

Ve fotogalerii můžete shlédnout záběry z bojů nad šachovnicemi.

Mgr. P. Pláteník

—————

Zpět