Jarní kros v Přísnoticích

18.05.2014 19:59

Jarní kros v Přísnoticích byl v letošním roce prvním kolem tzv. Zajícovy ligy – soutěže atletických přípravek a mladších žáků brněnského regionu. Vítězství v této soutěži šesti atletických oddílů obhajuje SK Atletika Hustopeče v jehož dresu závodí i žáci naší školy a našeho atletického kroužku.  Závodu v Přísnoticích se tedy zúčastnila i osmička našich běžců a svého zástupce jsme měli ve všech šesti soutěžních kategoriích. Škoda jen, že někteří naši nejlepší byli nemocní nebo měli jiné sportovní povinnosti.

Naši dva nejmladší závodníci Adam Jekl a Tereza Samková měli velmi těžkou roli, protože ve startovním poli byli absolutně nejmenší. I tak se srdnatě poprali s nástrahami tratě a doběhli do cíle a vybojovali dohromady pro družstvo čtyři body. V kategorii starších přípravek jsme měli vždy dvojnásobné zastoupení. Radek Malina se nakonec vešel do první desítky a František Rajchl byl těsně třináctý. Nikol Klusáková i Kateřina Kucejová doběhly téměř současně ve skupince dívek a vybojovaly šestnácté resp. osmnácté místo. Devět set metrů dlouhá trať čekala na mladší žáky a žákyně. V silné konkurenci si vedla dobře Leona Zemčíková, která doběhla na pěkném dvanáctém místě. Nejlepšího výsledku z našich žáků dosáhl podle očekávání Michal Machala, který doběhl ve strhujícím finiši na šesté příčce.

Všichni naši žáci přispěli svými výkony k výbornému umístění družstva, které skončilo na druhém místě o pouhé čtyři body za vítěznými Oslavany. Další kolo se uskuteční 31.května v Břeclavi a ani tam nebudou naši žáci chybět. Protože to bude soutěž na dráze, budou tu aspirovat na mnohem vyšší postavení než při krosu v Přísnoticích.

—————

Zpět