Jarní žákovský turnaj v rapid šachu

22.05.2018 14:37

V sobotu 19. května se zúčastnili 4 žáci naší základní školy šachového turnaje hraného švýcarským systémem na 7 kol, který byl součástí seriálu krajského přeboru mládeže do 10, 12 a 14 let v rapid šachu. Těchto turnajů se zúčastňují „ostřílení borci“ ze šachových oddílů, kdežto my jsme byli jediní z šachového kroužku a navíc poprvé. Zejména Matěj v kategorii starších žáků měl silné soupeře, většina z nich už měla ELO hodnocení. Ze sedmi partií získal jediný bod. V kategorii mladších žáků byla situace pro nás příznivější. Jožka Vaškovič prokázal, že je z našich hráčů nejzkušenější. První partii sice docela nešťastně prohrál, pak se však dvěma výhrami v řadě zařadil mezi nejlepší ve své kategorii. Tady se mu však dařit přestalo a ze zbylých 4 partií získal už jen jeden bod. Náš benjamínek – Tomáš Jackson si také užil pocit z vyhrané partie, i když jen jednou. Jenda Janča, který na poslední chvíli zaskakoval za omluveného Ondru Kovaříka, získal dva body; jeden bod kontumačně a druhý výhrou v posledním kole nad Tomášem. Celkové výsledky jsou uvedeny na následujících odkazech: http://chess-results.com/tnr350566.aspx?lan=5 pro starší žáky a pro mladší žáky na:      http://chess-results.com/tnr350565.aspx?lan=5 .                                                

 RNDr. Jan Votava        

—————

Zpět