Jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii

27.10.2015 12:49

Třetí říjnový týden se vybraní žáci naší školy zúčastnili jazykově-vzdělávacího pobytu v Anglii. Cílem naší 26hodinové cesty autobusem bylo velké přímořské letovisko na jižním pobřeží Anglie Bournemouth. Žáci byli po skupinkách rozděleni do hostitelských rodin, kde po celý týden bydleli. Dopoledne je čekala výuka angličtiny v jazykové škole Southbourne School a odpoledne byly na programu památky jižní Anglie. Navštívili jsme historické město Sherborne a prošli si sídlo slavného mořeplavce sira Waltera Raleigha Sherborne Castle. Další den jsme vyrazili do Portsmountu, kde na nás čekala prohlídka historických doků a vítězné lodi v bitvě u Trafalgaru HMS Victory. Ze všeho nejvíc jsme se však těšili na Stonehenge, nejslavnější megalitickou památku na světe. Po cestě zpět jsme měli možnost obdivovat krásu a velkolepost Salisburské katedrály. A co by to byl za zájezd do Anglie, kdybychom neviděli Londýn! Na procházku hlavním městem jsme měli vyčleněnou celou sobotu. Na vlastní oči jsme spatřili Westminster Abbey, Buckinghamský palác, Piccadilly Circus, Trafalgarské náměstí, Čínskou čtvrť a navštívili Přírodopisné muzeum. Večer jsme všichni značně znaveni, ale plni krásných zážitků a dojmů nasedli do autobusu a vydali se na cestu zpět do České republiky.

Ohlasy našich žáků

„Byla to příjemná zkušenost, jak se podívat do zahraničí a zdokonalit se v angličtině.“ Viktorie Pacutová

„Cesta byla sice dlouhá, ale když chceme cestovat, musíme se podrobit i těmto podmínkám.“ Lea Zemčíková

„Hostitelská rodina byla nejlepší z celého pobytu v Anglii, strašně jsem se každý den těšila zpět k Rachel Reid. Ochutnala jsem anglická jídla i čaj s mlékem (velmi dobré).“ Lea Zemčíková

„Moc se nám tam líbilo a byla to úžasná zkušenost do života.“ Jitka Malíšková a Natka Jeklová

„Podle mě byl jazykový pobyt v Anglii velikou životní zkušeností. Nevím, jestli mluvím i za ostatní, ale pro mě to bylo něco úžasného (jak památky, tak jazyk).“ Veronika Prágerová

—————

Zpět