Karel IV. a jeho doba

08.12.2015 14:58

Karle IV. je jedna z největších osobností české historie. Narodil se před 700 lety a my jsme si jeho význam připomněli v projektu Doba Karla IV.

Jak vše probíhalo? Skupina dětí si vybrala svoje téma, měla týden na zpracování. Děti se musely sejít, rozdělit si úkoly, secvičit scénku, vybrat vhodnou hudbu, vyrobit rekvizity, vymyslet kostýmy, namalovat obrázky nebo sepsat slavnostní řeč. Pomáhali rodiče, prarodiče i jiní příbuzní. Výsledek byl skvělý. Seznámili jsme se s rodokmenem Karla IV., dvakrát jsme shlédli korunovaci krále českého (jednou skupina dětí ze Strachotína, podruhé děti z Horních Věstonic), obdivovali jsme stavby, které Karel IV. postavil a vyslechli jsme jeho slavnostní řeč. Snad se Karel IV. stane i pro žáky 4. a 5. třídy nezapomenutelným. ZH

—————

Zpět