Krajská přebornice Vendula Zemčíková

30.05.2018 13:36

               Vendula Zemčíková je krajskou přebornicí!

 

V sobotu 26. května se 22 žáků naší školy vrátilo z týdenního sportovně-poznávacího pobytu v italském  přímořském městě Caorle. Po náročné cestě autobusem domů se hned 5 z nich  o den později, tedy v neděli 27. května postavilo na start atletického krajského přeboru v Břeclavi.

  Skvělého výsledku dosáhla ostřílená Vendula Zemčíková, která ovládla svoji parádní disciplínu skok vysoký a výkonem 148 cm se stala zaslouženě krajskou přebornicí mladších žákyň. O necelých 20cm jí ještě unikla medaile v hodu kriketovým míčkem, kde za výkon 41,73 m získala nepopulární medaili „bramborovou“, tedy skvělé čtvrté místo v kraji. 412 cm ve skoku dalekém stačilo na 11. místo a chuť si zase Vendula spravila v závěrečné štafetě na 4x60m, kde se svými kamarádkami vybojovala skvělou stříbrnou medaili.

   Velmi blízko medaili byl tentokrát i Robert Topolanský, kterému k ní ve vrhu koulí chybělo pár centimetrů a výkonem 9,10m(osobní rekord) vybojoval výborné 4. místo. „Osobák“ si zlepšil Robert i v hodu míčkem, poprvé se dostal za 40m a výkonem 40,70 obsadil 20. místo.

   Skupinu nových majitelů osobních rekordů ještě doplnila Vanesa Martincová, která si nejlepší výkon nejprve vyrovnala v běhu na 60m časem 9.29, aby si pak nejlepší osobní výkon zlepšila ve skoku dalekém, kde za parádní výkon 431cm brala 24.místo.

   Svou závodní premiéru v nové disciplíně – hodu diskem absolvovaly dvě dívky a to rovnou při krajských přeborech. A hned se vešly do první desítky v kraji. Adéla Schneiderová za výkon 16,05m získala 9. místo a Natka Jablonická výkonem 14,92m skončila hned za ní desátá. Ve vrhu koulí předvedla obě děvčata standartní výkony: Adéla 7,63m(11.) a Natka 7,44m(13.).

Vzhledem k tomu, že kromě Venduly všichni ostatní absolvovali jen několik málo tréninků a „hledají k atletice cestu“ jsou jejich výkony a umístění v obrovské konkurenci atletů z celého kraje velice nadějné a můžeme si jen přát, aby je to povzbudilo do dalších tréninků a potom můžeme brzy očekávat zlepšování výkonů a úspěchy z následujících soutěží. Všem gratulujeme a budeme držet palce příště! 

PP 

—————

Zpět