Lego ve výuce

30.04.2014 11:18

Dvě naše děvčata (Míša Maňáková a Jitka Malíšková) z šesté třídy byly pozvány na Základní školu v Hustopečích - Komenského, aby se zde seznámily s výsledkem projektu Lego do škol, který zde již několik let probíhá. A co všechno děvčata viděla: "Ukázali nám sestavené roboty z Lega ovládané počítačem.. kluci nám vykládali o robotech hodně zajímavých věcí a ukázali jak se roboti ovládají. Mohli jsme si vyzkoušet řídit roboty přes telefon (bylo to hlavně o trpělivosti). Dál nám holky ze školy v Hustopečích ukázali různé chemické pokusy. A sladká třešnička na dortu byla na školním dvoře. Tam u příležitosti Dne Země byla výstava různých domácích zvířátek a mohli jsme si přiřazovat názvy k obrázkům co tam měli připraveny." Dobrý nápad a inspirace, která se může uplatnit i na naší škole.

 

 

—————

Zpět