Leona Zemčíková získala bronz na okresních přeborech

12.02.2015 22:04

Předzvěstí největší sportovní akce okresu Břeclav - mezinárodního závodu ve skoku vysokém v hale Hustopečské skákání 2015 byl trénink mladých výškařských nadějí s účastníkem hlavního závodu a slovenským reprezentantem Matúšem Bubeníkem v hustopečské hale. Zúčastnila se ho i sesterská dvojice Vendula a Leona Zemčíkovy. A obě si trénink pod vedením účastníka halového Mistrovství Evropy pochvalovaly.

Leona pak zúročila tréninkové zkušenosti na samotných závodech, které byly pro závodnice z břeclavského okresu vypsány jako okresní přebor. V hlavním závodě st.žákyň procházela celou soutěží bez zaváhání až do výšky 135 cm. Pak byla laťka nastavena na hodnotu 140 cm, o 3 cm vyšší jak je její osobní rekord. Leona nezaváhala a hned na první pokus tuto výšku zdolala. Pak se ještě neúspěšně pokoušela skočit 145 cm. Výkonem 140 cm se umístila celkově na devátém místě a v okresním přeboru vybojovala cennou bronzovou medaili.

Výborně ji během závodu sekundovala druhá naše závodnice Natálie Jeklová, která si vytvořila výkonem 130 cm svůj osobní rekord a jen málo chybělo k pokoření laťky ve výšce o pět centimetrů vyšší. Obě děvčata zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony. Lea a Natka pak o den později pomáhaly i na hlavních závodech a měly možnost být v blízkosti nejlepších současných závodníků na světě.

Podívejte se na fotky

—————

Zpět