Leona Zemčíková získala bronz

02.04.2016 17:17

Tradičně posledním halovým závodem pro naše atletky byla Břeclavská laťka první dubnový pátek. Letos se ho zúčastnila pouze dvojice sester Zemčíkových, protože Natálie Jeklová byla nemocná. V konkurenci 96 závodnic z 10 škol břeclavského okresu se naše děvčata neztratila a dokonce přivezla domů i jednu medaili. Vendula Zemčíková musela opět soupeřit s o dva roky staršími soupeřkami, ale vůbec se jich nezalekla. Mezi dvacítkou závodnic kategorie mladších žákyň skončila na pěkném 7.místě velmi dobrým výkonem 130 cm. Už po několikáté v sezóně pokořila hranici 130 cm, což se letos v České republice podařilo v její věkové kategorii jen jí a ještě jedné soupeřce. Vendulčin nejlepší letošní výkon 135 cm je mezi starší přípravkou vůbec nejlepším výkonem letošního roku v ČR.

Její sestra Leona startovala v kategorii starších žákyň a po překonání laťky 135 cm třikrát shodila 140 cm a skončila také na 7.místě. Protože však cítila dobrou formu a nebyla s dosaženým výkonem spokojena, přihlásila se ještě do soutěže dorostenek. Tady se jí podařilo překonat 143 cm, což byl její druhý nejlepší výsledek v historii. Tímto výborným výkonem vybojovala bronzovou medaili, což byla krásná medailová tečka za letošní halovou sezónu. Na naše atlety teď čeká příprava na venkovní závody, mezi kterými nebude opět chybět Májový běh Věstonicemi, okresní a krajské přebory a Zajícova liga.

—————

Zpět