Lyžařský výcvik druhého stupně

31.01.2019 13:10
V neděli 20. ledna dopoledne odjelo 22 žáků školy na letošní lyžařský kurz do Jeseníků. Spolu s nimi jeli dva učitelé jako instruktoři. Již potřetí jsme byli ubytovaní v útulné chatě Sedmikráska v obci Malá Morávka. Lyžovat jsme docházeli denně dvakrát do areálu Kopřivná, který byl opět vzorně připraven na lyžařskou sezonu.  Cesta z chaty na sjezdovku trvá přibližně 10 – 15 minut volnou chůzí v lyžácích a s lyžemi na rameni a byla snad jediným nepříjemným okamžikem za celý týden. Ale v rámci posílení fyzické kondice přesun všichni bez problému zvládali a naopak cesta ze sjezdovky na chatu byla příjemným svezením na závěr výcvikového půldne.

Sněhové podmínky byly letos opravdu skvělé, počasí nám přálo, lyžařů v týdnu bylo poměrně málo a tak si všichni týden lyžování náramně užili. Zažili jsme  mlhu a sněžení, jízdu na umělém i přírodním sněhu, takže jsme se zdokonalovali v různých sněhových podmínkách.

Velkým kladem letošního kurzu byla skutečnost, že všichni účastníci prošli lyžařskou školou v Němčičkách během prvního stupně základní školy, a tudíž mohli rozvíjet své začátečnické dovednosti na více než kilometrových tratích v Jeseníkách. Za celý kurz byli všichni ukázněnými lyžaři,  proto nedošlo ani k žádnému úrazu a po týdnu se všichni vrátili spokojeně domů.

PP

—————

Zpět