Lyžařský výcvikový kurz v Němčičkách

20.01.2014 17:18

V minulém týdnu od 13. do 17. ledna absolvovalo 34 dětí z 1. stupně naší základní školy Lyžařský výcvikový kurz v Němčičkách. Spolu s nimi se ho zúčastnili i 4 předškoláčci z MŠ v Pavlově a Horních Věstonicích. I když jim počasí moc nepřálo, umělá sjezdovka byla z velké části pokryta technickým sněhem a pondělní sluníčko je optimisticky naladilo do všech dalších dnů. Úžasně rychle se všichni naučili zacházet s lyžařskou výstrojí, obouvat si lyžařské boty, ovládnout svoje lyžičky, vyjet na pásu i na pomě, projet hradem, sjet „šipečkou“ či obloučky a nakonec ... SLALOM. A že jsou naše děti velicí bojovníci, dokazují i výsledky závěrečného sjezdu slalomem. Byla sestavena tři družstva (ze ZŠ Šakvice, Popice a Dolní Věstonice) a našim „lyžařům“ se podařilo „vylyžovat si“ v každém z družstev medaili.

1.družstvo – František Rajchl (2.místo - čas 41.17 s)

2.družstvo – Michal Pavlíček (1.místo - čas 42.86 s)

3.družstvo – Radek Malina (1.místo - čas 48.75 s)

Vítězům i všem zúčastněným srdečně blahopřejeme :-) a též velmi děkujeme rodičům, babičkám a dědečkům, kteří přišli pochválit, podpořit a povzbudit nejenom svoje děti!! Tak zase za rok!!! DK

 

—————

Zpět