Májový běh Věstonicemi

07.05.2013 21:14

Sto třicet závodníků z třinácti škol, školek a sportovních usoddílů se zúčastnilo prvního ročníku Májového běhu Věstonicemi, který pořádala ZŠ D.Věstonice a atletický oddíl SK Atletika Hustopeče. Závod byl nejprve plánován na pátek a kvůli dešti přesunut na pondělí. I v pondělí se kvůli dešti o hodinu posouval start. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a závod nakonec provázelo i sluníčko.

Pro běžce byly nachystány tratě od 100 do 1000 metrů, které vedly ulicemi Dolních Věstonic. První dvě kategorie byly určeny nejmenším dětem z mateřských školek, pro které to byl velký sportovní zážitek. Urputné boje na trati, šťastné úsměvy těch nejlepších v cíli i slzičky smutku ve tvářích těch, kteří v boji o opravdické medaile tentokrát nevyhráli – to byl kolorit těchto kategorií.

U ostatních šlo ale o opravdové sportovní výkony a prosadili se jen ti nejlépe trénovaní. všichni závodníci předváděli zajímavé a někdy strhující výkony na trati a především v cílové rovince. Někdy o pořadí rozhodovali jen centimetry. Naše škola nakonec může být spokojená i s výsledky závodů. Vždyť jsme získali sedm medailí: 1 zlatou, 1 stříbrnou a 5 bronzových. Blahopřejeme všem medailistů i těm, kteří reprezentovali školu! Pracovníkům školy pak děkujeme za výbornou organizaci závodů.