Marcela Jamborová vybojovala bronz na okresním přeboru v atletice

07.05.2013 13:10

Výborný úspěch zaznamenala naše atletická výprava na okresních přeborech v atletice v Břeclavi. Přestože jsme nejeli na tyto závody s medailovými ambicemi, vrátili jsme se s nečekaným, ale o to cenějším, bronzovým úspěchem. O medaili tohoto kovu se zasloužila mladší žákyně Marcela Jamborová v kouli 2 kg výkonem 7,38 m.

Už před odjezdem jsme největší šance dávali našim koulařům, kteří jeli s cíle vybojovat nějaké finálové umístění. Marcela Jamborová bojovala od prvního pokusu a postupně se dostala až na medailovou příčku, kterou udržela až do konce soutěže. Kromě medaile si vybojovala i účast na přeboru Jihomoravského kraje. Finále vybojoval i Ondřej Samek mezi st.žáky (8.místo, koule 4 kg, 9,67 m) a jen těsně uteklo finále Radimovi Kostkovi (9.místo, koule 5 kg, 8,97 m). Starší žákyně Zuzana Michalciová zaznamenala v kouli svůj lepší standard (16.místo, 6,66 m), ale nevedlo se Lence Chovancové, která měla také útočit na finálovou osmičku. Nakonec z toho bylo 17.místo za 6,40 m. Lenka si všechno vynahradila v dálce, kde zaznamenala výborný výkon 412 cm.

Z ostatních výsledků jmenujme alespoň výkon Michala Štěpánka v běhu na 300 m (8.místo, 51,47 s.), jeho bratra Dominika v dálce (12. místo, 454 cm) a Jana Konečného v hodu míčkem (13.místo, 39,39 m). Potěšili svými výkony ale i všichni ostatní včetně nejmladší Karolíny Klusákové, která patřila mezi nejmladší účastnice přeboru a statečně se prala s mnohem staršími soupeřkami. Poděkování patří také p.uč.Ireně Šilinkové, která se velmi dobře zhostila úlohy rozhodčího v hodu kriketovým míčkem.

Podívejte se na fotky z okresního přeboru.

—————

Zpět