Medailový úspěch na okresním přeboru v atletice

02.05.2014 11:32

V loňském roce jsme se poprvé zúčastnili okresního přeboru v atletice a vybojovali premiérovou bronzovou medaili (Marcela Jamborová, koule, ml.žákyně). Letos jsme jeli na břeclavský atletický stadion znovu a v duchu jsme si přáli výsledek zopakovat. Naše očekávání byla nejen naplněna, ale i několika násobně překročena. Domů jsme si přivezli hned pět medailí, včetně té nejcennější.

Opět si vedli dobře naši koulaři. Mezi ml.žákyněmi vybojovala bronz Bára Michalciová výkonem 6.62m. Stejnou medaili vybojovala i Lenka Chovancová mezi st.žákyněmi výkonem 8.40m. mezi patnácti soutěžícími se neztratila ani Marcela Jamborová, která skončila desátá výkonem 7.25m, což je s ohledem na příští rok slibný výkon. Mezi st.žáky bojovali i Michal Štěpánek a Lukáš Kulkus, ale jejich výkony tentokrát na medaile nestačili.

Velkým a příjemným překvapením byl pro nás výkon Michala Machaly v běhu na 800m ml.žáků. Michal se pustil s téměř dvacítkou soupeřů srdnatě do boje hned od prvních metrů se držel v první skupině. Rychlé tempo, které nasadil vydržel až do cíle a získal pro naši školu další, tentokrát už třetí bronzovou medaili. Také v běhu na 300m jsme zaznamenali medailový úspěch, když Lukáš Topolanský doběhl ve svém rozběhu na druhém místě. A to ještě nebylo všechno. Protože v běhu na 60m měl Lukáš výborný čas 9.15 s., byl zařazen do štafety oddílu SK Atletika Hustopeče na 4x60 m. A tato štafeta i díky Lukášovi zcela suverénně zvítězila a získala titul okresních přeborníků. pro naši školu je to první podobný titul v historii.

Z ostatních závodníků naší školy musíme ještě zmínit výkony Natálie Jeklové na 60m, která zaběhla velmi dobrý čas 9.47 s. a Leony Zemčíkové, která startovala ve velmi těžké kombinaci disciplín (60m př., 300m, výška). Poprvé běžela závod na 60m překážek a skončila celkově sedmá, ve výšce skočila výborných 130 cm a jen díky horším pokusům skončila na desátém místě. Nejlepší výsledek však zaznamenala v běhu na 300m, kde časem 52,55 s. skončila šestá a splnila už nyní limit na Evropské hry mládeže. Leona tak má kromě výšky už ve druhé disciplíně jistotu startu na této prestižní soutěži. Kromě Zemčíkové si svými výkony na okresním přeboru vybojovali účast na tomto závodě i Lenka Chovancová, Michal Machala a Lukáš Topolanský. Ostatní naši závodníci mají k limitu jenom kousek a možná se výprava naší školy ještě o několik jmen rozroste.

—————

Zpět