Mistryně světa Kašpárková ocenila děti z D.Věstonic

05.03.2014 09:13

Mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková přijela společně se svým manželem a trenérem v jedné osobě Michalem Pogányim mezi děti do Základní školy v Dolních Věstonicích, aby zde podpořili sportovní projekt Odznak všestranosti olympijských vítězů a také zdejší školu v jejích sportovních aktivitách. Věstonické děti se do tohoto projektu zapojily už na konci loňského roku a první tři měly tu čest dostat tento odznak z rukou mistryně světa a olympijské medailistky. "Za rok přijedu zase a věřím, že tu budu předávat těch odznaků mnohem víc," slíbila všem tato sympatická sportovkyně, kterou známe také z taneční soutěže Star Dance.

Šárka si pak s věstonickými žáky zasoutěžila ve skoku přes švihadlo, a pak jim vyprávěla spoustu zážitků ze svého osobního a sportovního života. Její vyprávění doplňoval vtipnými historkami Michal Pogányi, a tak se školní jídelna v Dolních Věstonicích otřásala pořád smíchem. Děti si mohly také osahat opravdové medaile z olympiády a mistrovství světa. A to byl pro ně vskutku velký zážitek. Samozřejmě, že zvídavé věstonické děti se Šárky ptaly na spoustu věcí a dozvěděly se třeba, že trojskok se naučila snadněji než rumbu, má ráda pečenou kachnu od svého muže nebo že se naučila lyžovat jen díky své dceři Terezce.

Nakonec Šárka Kašpárková ochutnala i jídlo ze zdejší školní kuchyně a kuchařkám vysekla velkou poklonu. Jejich lašské maso s těstovinami jí moc chutnalo. Fotku a článek o této besedě uveřnil i Břeclavský Deník - Nový Život.

Podívejte se na fotky z besedy se Šárkou Kašpárkovou

Článek a fotky na OVOV o besedě v D.Věstonicích.

—————

Zpět