Modrá u Velehradu

21.06.2016 20:08

První, druhá, třetí i čtvrtá třída se dnes odpoledne vrátila s dobrou náladou a spoustou zážitků. Vydařený teplý den se stal dnem školního výletu. V dopoledních hodinách děti absolvovaly prohlídku Archeoskanzenu Modrá u Velehradu. Dozvěděly se, že tento skanzen zpřístupněný od roku 2004 představuje sídliště z doby Velké Moravy, kde v 5. stol. n. l. sídlili Keltové, pak Germáni a v 8.-12. stol. naši předci Slované. Následovala svačinka a neodmyslitelné nakupování dárečků pro všechny doma. Kolem poledne se pak děti přesunuly do Živé vody, kde se seznámily s životem ve vodě i kolem vody (bylinková zahrádka). Sestoupily do 8 m dlouhého tunelu, který je ojedinělým experimentem v rámci celé Evropy. V hloubce 3,5 m sledovaly pstuhy, kapry, mníky, štiky, candáty, sumce, jesetery, ale především "vyzu", největší sladkovodní rybu, která se opravdu mezi všemi rybami svou velikostí vyjímala. Ale její velikost asi nepřekonala radost a dovádění v brouzdališti přírodního biotopu. Povolené osvěžení nohou ve vodě pokračovalo dál a dál ... až se některé děti nakonec osvěžily celé! "Paní učitelko, tohle byl můj nejlepší výlet!" prohlásila v autobuse Kačenka Jánová ze 3. třídy. DK

—————

Zpět