Nácvik evakuace zpestřila ukázka hasičů

05.10.2015 14:11

Bouchání na železnou kolejnici a výkřiky: Hoří!!! Hoří!!!. Žáci se svými učiteli rychle opouštějí třídy a shromažďují se na školním hřišti. Vzduchem zní siréna hasičského auta.... tak takhle nějak vypadala atmosféra při nácviku evakuace, kterou jako každoročně provádíme na začátku školního roku. I tentokrát se žákům podařilo opustit školu během necelých pěti minut. Znamená to, že jsou na případné nebezpečí připraveni a ví, co mají dělat.

Letos ale nezůstalo jen u nácviku evakuace. Na školním hřišti už na naše žáky čekali Dobrovolní hasiči ze Strachotína, kteří pod vedením Ivo Murína předvedli dětem ukázku výzbroje a vybavení své jednotky. Naši žáci si tak mohli na vlastním těle vyzkoušet hasičskou přilbu, dýchací přístroj nebo kombinézu. Stali se figuranty při ukázce záchrany tonoucího nebo se mohli projet v houkajícím hasičském voze. Za zajímavé zpestření strachotínským hasičům děkujeme a věříme, že i v příštím roce nám pomohou udělat tuto akci zajímavější a děti si budou moci vyzkoušet, jaké je to opustit budovu, která je plná kouře.

Podívejte se na fotky z nácviku evakuace a ukázky hasičů ze Strachotína

—————

Zpět