Nácvik evakuace

10.09.2012 13:14

V pátek 7.září proběhl na naší škole nácvik evakuace školy při vyhlášení požárního poplachu. Těsně před devátou hodinou byl ve škole vyhlášen požární poplach údery na kolejnici a voláním "Hoří!!!" To byl signál pro všechny žáky a učitele, že mají okamžitě opustit budovu a odebrat se na seřadiště na hřišti. Postupně jedna třída za druhou, bez zbytečných strkanic, opustila budovu. Žáci byli dopředu poučeni o tom, jak se chovat a kdo má v které situaci přednost a tak na chodbách probíhalo vše podle plánu. Učitelé nezapomněli vzít sebou třídní knihy a během pěti minut nebyl v budově nikdo. Poslední školu opouštěl ředitel, který zkontroloval, jestli se někdo "někde nezapomněl." Na hřišti pak mohl jenom všechny pochválit a konstatovat, že nácvik evakuace zvládli žáci i učitelé na jedničku.

PROHLÉDNĚTE  SI FOTKY