Naše atletky poprvé na Mistrovství Moravy

01.02.2016 10:14

Už účast mezi padesáti vybranými závodnicemi na Mistrovství Moravy ve vícebojích st.žákyň byl pro Leu Zemčíkovou úspěchem. Do Ostravy nejela s ambicemi na přední umístění, ale na vylepšení si svých osobních rekordů. To se povedlo. V běhu na 60m př. přišlo další zlepšení už na 11.48 s., osobní rekord v běhu na 800m (3:10,09 min.) a výborných 136 cm ve výšce byl důvodem ke spokojenosti. Škoda jen nevydařené dálky. Mohlo z toho být ještě lepší celkové umístění než konečná 38.příčka.

Vůbec poprvé se podařilo některé z našich žákyň nominovat na halové Mistrovství Moravy. Mezi ml.žákyněmi se Vendula představila ve výšce a také v běhu na 150 m, Lea pak ve výšce a na 60m př. A výsledky byly opravdu výborné. Vendula bojovala ve výšce se svými staršími soupeřkami velmi dobře a za výkon 121 cm skončila celkově na 7.místě na Moravě – skvělé!!! A v běhu na 150m ji patří 14.příčka opět ve svém maximu 24,23 s. Leona měla situaci mnohem těžší. Konkurence v její kategorii byla obrovská.  Ve skoku vysokém tentokrát zdolala 131 cm, ale mnohem lepší výsledek zaběhla na 60m př., kde si opět výrazně zlepšila osobák časem 11,09 s. Tento čas ji posunul na 10.místo v krajském žebříčku.

—————

Zpět