Naše žákyně v kopačkách

03.11.2016 09:47

Naše žákyně v kopačkách

 

Ve čtvrtek se na fotbalovém hřišti v Dolních Věstonicích utkala děvčata ze šesté až deváté třídy naší školy se stejně starými reprezentantkami Základní školy Komenského z Hustopečí v utkání celostátního fotbalového turnaje, který se hraje pod patronací firmy Coca - cola.

Hostující družstvo má se soutěží velkou zkušenost a bylo favoritem utkání. Zbytečný respekt a nervozita našich hráček, z nichž mnohé hrály poprvé na velkém fotbalovém hřišti obuté ve skutečných kopačkách, jim svazovaly nohy. Z toho vyplývaly některé nedostatky a chyby, jichž dokázaly soupeřky využít a v poločase vedly 5:0. O přestávce v kabině se snažili učitel Tv i ředitel školy děvčata povzbudit a poradit. Holky si vzaly rady k srdci a ve druhém poločase se vyvarovaly hrubých chyb, zlepšily pohyb na hřišti a vypracovaly si i nadějné gólové situace. Skórovat se jim sice nepodařilo, nicméně druhou půli prohrály již jen 3:0. Kdyby se hrálo jako v hokeji na tři části, kdoví, zdali by ten vytoužený gól nevstřelily? Věřím, že ano.

Pochvalu zaslouží všechny hráčky naší sestavy: M. Zemková, K. Bezděková,    J. Malíšková, K. Klusáková, K. Kucejová, M. Maňáková, M. Janotová,            N. Klusáková, N. Jablonická, L. Zemčíková, N. Samková, H. Palůchová,         V. Martincová, A. Schneiderová a E. Machalová.

Poděkování patří i místnímu fotbalovému klubu, který pro toto utkání zapůjčil své hřiště a kabiny.

Kladem zápasu bylo i to, že se nikdo nezranil a zejména vyjádření děvčat po prohraném utkání, že si ten zápas užila a svým soupeřkám pogratulovala. Vždyť o tom ten sport je!

Ředitel školy pořídil z utkání fotodokumentaci, již můžete rovněž zhlédnout na stránkách školy.

Učitel Tv P.Pláteník.

—————

Zpět