Naši běžci závodili v Uh.Hradišti a Přísnoticích

15.05.2017 09:22

První ze tří kvalifikací Čokoládové tretry se letos uskutečnila v Uh.Hradišti. Tato soutěž nám v minulém roce přinesla největší sportovní úspěch v podobě účasti Vendulky Zemčíkové na Zlaté tretře v Ostravě a i letos bychom chtěli  v této soutěži uspět. V UH.Hradišti nás reprezentovala dvojice chlapců - Jan Tančinec a Dominik Machala. Nejdříve se na start postavil Jan Tančinec, který v kategorii ml.přípravky běžel trať 200 m. Jenda vyhrál svůj rozběh a čekal, na které místo mu to bude stačit. Závodu se zúčastnilo rovných 50 závodníků a Jenda se nakonec umístil na krásném 7.místě. Domink měl také téměř padesátku soupeřů a i on se v kategorii st.přípravka na trati 300 m počínal statečně. Ve svém rozběhu byl čtvrtý a celkově z toho bylo 17.místo. Oba chlapci se představí i na druhé kvalifikaci ve Znojmě.

Podívejte se na fotku našich závodníků

 

Na druhý závod Zajícovy ligy v Přísnoticích, kde se konal tradiční Jarní běh, jsme tentokrát vyjeli pouze se závodníky z přípravky a jednou ml.žákyní. Všichni ostatní odpočívali před Přeborem Jihomoravského kraje, který byl o den později. Možná proto jsme se tentokrát nedočkali medaile, i když jsme k ní měli velmi blízko. Jan Tančinec skončil na krásném čtvrtém místě. 

Do Přísnotic na krosový běh odjelo sedm našich žáků. Mezi favority ml.přípravky chlapců patřil i Jan Tančinec a svou úlohu splnil, když se do posledních metrů pral o jednu z medailí. Nakonec na něj zbyla ta nepopulární "bramborová." Škoda, že hned po startu ho pole asi třiceti závodníků zavřelo a on se musel probíjet pracně dopředu. Tento handicap mu vzal v závěru síly v boji o medaili, když za třetím v pořadí zaostal jen o několik málo centimetrů.

Dobře se vedlo i Nikiole Klusákové, která se nezalekla silných soupeřek a vybojovala v kategorii ml.žákyň hezké osmé místo. Blízko elitní desítky byli i Nela Skočková (14.), Katka Stuchlíková (17.) a Ondra Kovařík (18.). Se silnou konkurencí se statečně praly i další dvě naše děvčata Anička Havlíčková (21.) a Bára Benáčková (26.). A i když jsme tentokrát na medaili nedosáhli, určitě jsme nezklamali a dobře reprezentovali naši školu.

Podívejte se na fotky ze závodu

—————

Zpět