Naši žáci na Evropských hrách

12.09.2014 16:49

Největší atletická soutěž pro žákovské kategorie v Evropě jsou tradičně Evropské hry v Brně. letos podruhé se jich zúčastnila i skupina našich žáků. Právo startu si vybojovala sedmička našich závodníků. Ve startovním poli mladých atletů ze 14 států Evropy se rozhodně neztratili. V jednotlivých disciplínách bylo na startu někdy i více jak sto závodníků. Proto výsledky našich žáků, i když zatím nestačily na finále nebo umístění v první desítce, stojí za velkou pochvalu. Vždyť už jenom účast na závodech byla uznáním jejich kvalit.

Výborně si vedl Lukáš Topolanský v běhu na 60m, když vyhrál svůj rozběh a jen tři setiny ho dělily od finálového běhu. V dálce si vytvořil osobní rekord 3,90 m a skončil celkově na 29. místě. Tradičně výborná byla Leona Zemčíková ve výšce, když překonala laťku ve výšce 129 cm, což je její druhý nejlepší výkon v dráhové sezóně. V běhu na 150m skončila pátá ve svém rozběhu v čase 24,73 s. Michal Machala překvapil výborným výkonem v dálce. Jeho skok dlouhý 4,40 m stačil na elitní dvacítku, přesněji na 17.místo. Také Natálie Jeklová si nejlépe vedla v běhu na 60m, když vyhrála svůj rozběh v čase 9,59 s. a na 150m zaběhla čas 24,09 s. V obou případech to byly její osobní rekordy. Stejně jako loni i letos jsme čekali dobré výkony od našich koulařů. Michal Štěpánek skončil ve své kategorii na 12.místě výkonem 8,83 m a Lukáš Kulkus byl ve stejném závodě výkonem 7,83 m šestnáctý. Šestnáctou příčku získala také Marcela Jamborová výkonem 7,17m.

—————

Zpět